5 Mayıs 2015 Salı

Siz Bu Filmi Hiç İzlemediniz


Belki de ilk kez başkasının rüyasında kendimi tanımaya çalıştığım bir filmin setindeyim, Ivana Roščić'le birlikte. Siz bu filmi bilmiyorsunuz. Siz bu filmi hiç izlemediniz.

Nicolae Ceaușescu iktidarında düzene konan ve 'Anal Terbiye' yasaları gereği kullanıma açılan bir kanalizasyonda geçiyor film. Sıradan bir aksiyon filmi anlayacağınız, şehrin hareketli bağırsaklarını mekan alan.

Roščić, oynadığı filmin kamera arkasını gören bir karakteri canlandırıyor. Bu yüzden ne zaman benimle, yani filmin yönetmeniyle iletişim kurmak istese çekimlerin ortasında uykuya dalmak zorunda kalıyor. Sonunda kazara da olsa yazmış olduğum senaryodan o kadar sıkılıyor ki benimle kaldığı yerden ama hep aynı yerden devam etmek için sürekli uyumayı seçiyor. Öylesine uyuyor, öylesine uyuyor ki geriye ne öykü, ne karakter ve ne de film bırakıyor.

Belki de ilk kez, kendi rüyamı başkasının gözünden anlamaya çalıştığım bir filmin setindeyim, Ivana Roščić'le birlikte. Ben bu filmi bilmiyorum. Ben bu filmi hiç izlemedim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder