16 Ağustos 2014 Cumartesi

Yoklama!Soru 1: Aşağıdaki cinsel-politik (Sexual Politics) metinde kendi devrimci semantiğine rağmen ısrarla anlam bozukluğu yaratan cümle / cümleleri kendi tarihsel koşullarınıza uydurarak yeniden kurunuz. 

Soru 2: Metinde geçen 4000 rakamının istatistiki kudreti ile birim kuvveti arasındaki metafizik-materyalist ilişkiyi Kinsey'in raporlarından uzak kalarak tartışınız. 

Soru 3: 4000 sabit rakamının devrim için gerekli iç gücüne bölünmesiyle hesaplanan 'Orgon Aydınlığı' kavramını 'Türkiye'nin Karanlığı' gerçeğiyle ilişkilendirerek 'overtonal' bir kontrast değer yakalayınız, yakalamasanız bile en azından çalışınız. 

Soru 4: Cinsel birleşmede kenetlenen iki bedenin sembolü olduğu iddia edilen Gamalı Haç'ın biçimsel plastiğinden yola çıkarak kendi bedeninizin faşizan grafiğini çıkarınız. 

Son soru 10 puan, diğer sorular 30'ar puan. Süreniz başladı. 

Fragmandaki Metnin Türkçe Çevirisi: 

Chapter 1: 

Hasta toplumumuzda herkes hasta. Bir insan hayatı boyunca ortalama 4,000 kez orgazm olur. Mutluluk ve yaşam enerjisinin titreşimli motorunu kapatmayın. Orgazm-terapi, devrimci doktor ve komünist Wilhelm Reich tarafından öğretildiği üzere Sexpol'un programıdır.

- Şarkı -

Chapter 2: 

Cinsel bölgelerin birleşmesi sonucu oluşan bio-elektriksel yüklenme ve boşalma, son derece zevk veren kas kasılmalarına ve orgazm refleksine yol açar. Toplumsal disiplinlere boyun eğme, mide ülseri, solunum, kalp ve damar hastalıklarına sebep olabilir. Aşık yoldaşlar, sağlınız için özgürce sevişin. Komünist hareket, insanın doğal dürtülerinin ve yaşam sevincinin özgürlüğü için savaşır. Her kadın ve erkeğin yaşamındaki 4,000 özgür orgazm, özgür kalmış yaşam enerjisinin 4,000 kez patlamasıdır. Ancak hem aşkı hem de işçi sınıfını özgür bırakarak kendi kendini düzenleyen bir işçi toplumu oluşturabiliriz. 

-Şarkı- 

Chapter 3: 

Yaşam enerjisinden mahrum kalan vücut dokuları kansere dönüşür. Kanser, ölüme mahkum olmuş hücrelerin histerisidir. Kanser ve faşizm birbiriyle yakından ilişkilidir. Faşizm, seks arazının coşkusudur. Gamalı haç, cazibesini cinsel birleşmede kenetlenen iki bedenin sembolü olmasına borçludur. Hepsi aşka olan arzudan kaynaklanıyor. Yoldaşlar, neşe içinde ve korkmadan sevişin. İçinizdeki enerji tatlı bir şekilde omurganıza kadar aksın. Bırakın kalçalarınız sallansın ve ağzınız sulansın. Salya iyidir. Birbirlerine sarılan aşıklar mavimsi bir ışık saçar: 'Orgon Aydınlığı'; astronotların uzay boşluğunda gördükleri ışığın bir benzeri... İçimizdeki ve toplumdaki doğal heyecanları tekrar harekete geçirelim. İçinizdeki enerji tatlı bir şekilde kaslarınızda dolaşsın. Titremekten ve çığlık atmaktan çekinmeyin. Bedeninizin tadını çıkarın.

2 yorum:

  1. Sorular fazla süslü geldi. Yalnızca "Sevişelim o zaman!" dersem sınıfta mı kalacağım? Ya da adımı yazıp çıkayım mı?

    Sanırım şarabı biraz fazla kaçırdım. Bir başka yoklamada şansımı deneyeceğim.

    YanıtlaSil
  2. "Sevişelim o zaman" derseniz, yaşayacağınız orgazmın kaçta kaçının 'Orgon Enerjisi' kapsamında protoplazmik bir devinim yarattığını ölçmek zorunda kalırım. Muasır medeniyetler seviyesinde ya da üzerinde bir sonuç çıkarsa diğer soruları yanıtlamadan adınızı yazıp çıkabilirsiniz.

    YanıtlaSil