2 Ekim 2010 Cumartesi

Hallowed Tree


Gulyabani
Yükleyen devilbooy. - Filmler ve diziler Dailymotion'da

Gösterim Tarihi: Belli değil
Yönetmenler: Tan Tolga Demirci, Tate Steinsiek
Senaryo: Tate Steinsiek
Yapım: 2010, ABD/Türkiye
Oyuncular: Norman Reedus, Tom Savini

Yeni bir Türk korku filminin çekimlerine yakın zamanda başlanıyor. Bundan önce yaptığı bir çok kısa filmle adından söz ettiren ancak korku sineması izleyicisinin ismine daha çok 2006 yapımı ‘Gomeda’ filmi ve ‘Korku Sinemasının Psikanalizi’ kitabıyla aşina olduğu sürrealist yönetmen Tan Tolga Demirci‘nin ikinci uzun metraj filmi ‘Gulyabani’nin yapım aşaması devam ediyor. Yönetmenlik koltuğunu daha çok makyaj ve efekt çalışmalarıyla tanınan Amerika’lı yönetmen Tate Steinsiek ile paylaşan Tan Tolga Demirci’nin filmi ile ilgili sitemiz için bizlerle paylaştığı bilgileri kısaca aktarıyoruz.

* Film Türk-Amerikan ortak yapımı (Ahsen Gülkaya & Fireworks Entertaintment)
* Filmin müzikleri ‘Gomeda’ filminde olduğu gibi Semih Tareen‘e ait.
* Filmin senaryosu yönetmenlik koltuğunda da bulunan Tate Steinsiek‘e ait.
* Filmin cast’ı için şu an iki isim belli. Norman Reedus esas erkek karakter. Esas kadın oyuncu ise Fransız olacak ancak şu an araştırılma aşamasında. Filmin önemli bir sürprizi ise Tate Steinsiek sayesinde Tom Savini'nin bir sahnede rol alacak olması. Filmin yardımcı erkek-kadın cast’ı Türk olacak.
* Görüntü Yönetmeni, Hellraiser-Deader filminin yönetmeni Rick Bota. Bota aynı zamanda filmin görüntü yönetmenliğini de üstlenmişti.
* Film, New York-İstanbul ve karadeniz bölgesinde geçecek.
* Amerika’ya, Kanada’ya ve Fransa’ya filmin dağıtımını yapacak olan firma Lions Gate... Türk dağıtımcı şu an için belli değil.

Haber, http://korkusitesi.com/haberler/gulyabani adresinden alınmıştır.

1 yorum: