28 Mayıs 2010 Cuma

Go Go Gone


Terk etmek, kadınların merkezkaç kuvvetidir.

10 yorum:

 1. Aşık olmak ta, merkezçekim kuvveti mi oluyor buna göre? Peki "terkedilmek" ne oluyor sevgili Breton?

  YanıtlaSil
 2. Sözcüğü ayrı yazmadığın sürece gerçek bir terk edilmeden söz edemeyiz Hektor...

  YanıtlaSil
 3. Haklısın ,Türkçe yazım kurallarına göre ayrı yazılması gerekir.Klavye hatası diyelim.Bunu yapmanız hiç de iyi olmadı.Yazılarınızdaki yazım hatalarını okumaktan sıkılacaksınız.Ben sorumu yineliyorum:Bir kadının terk edilmesi ne oluyor sevgili Breton.

  YanıtlaSil
 4. Neden bu sorunun yanıtını benden almaya ihtiyaç duyuyorsun?

  YanıtlaSil
 5. Merak ettim ve ulaşabildiğim yaşayan sürrealistler arasında buna yanıt verecek yegane kişi sizsiniz.

  YanıtlaSil
 6. Kelimenin tam anlamıyla onore oldum!

  Bir kadının terk edilişi, cinsiyetsiz arzunun, iki boyutlu imge üzerindeki kırılmasıdır. Kırılan imgelerden birine 'düş', diğerine 'gerçeklik' adı verilir. Birinden diğerine yapılan takviyeler, düş ve gerçekliğin 'yas' sistemini besleyerek yaşanan kırılmayı (birincil yanılsama) yeni bir kırılmayla onarmaya (ikincil yanılsama) çalışır. Tüm bu çalışma dizgesi, 'terk edilme' duygusunun hem kendisi ve hem de onun uzantısını temsil eder.

  YanıtlaSil
 7. Breton, zannımca pek leziz olan yazılarında büyütülecek yazım hataları yapmıyor. Ayrıca noktalama işaretlerinden sonra boşluk bırakıldığını gayet iyi biliyor ve klavye hataları (!) filan da yapmıyor. Severek okuyorum, suçlama doğru değil.

  Çok yaşa Breton!

  YanıtlaSil
 8. Sayın Bizans, "büyütülecek yazım hataları yapmıyor" demek; Breton, yazılarında yazım hatası yapıyor demektir. Kelimenin tam anlamıyla onore ettiğim biri için nasıl böyle bir şey yazabilirsiniz? Breton yazılarında "yazım hatası yapmıyor" deseydiniz, bir kez daha onore etmiş olacaktınız. Breton'un yazılarını zevkle okuyorum. Size önerim; okurken üzerine yağmur suyu ile ıslanmış çilek sorbe dökerseniz daha leziz! oluyor.

  YanıtlaSil
 9. Efendim, çok uğraşılırsa Aşil'in topuğu gibi mutlaka zayıf bir nokta bulunur.

  YanıtlaSil
 10. Terk edilmek; ötekinin eylem kuyusuna kendini bırakıp, hüznün sersemletici esintisinde saçlarının dağılmasından haz çıkartanların işidir.
  Terk edilmek bir bırakılmadır. İki uçlu kullanılabilir bir çalgı.Zincirlerine ait müziğin, kulaklarından eksilerek, sessizliğin seni panikletmesi halidir. Alışkanlıktan sıyrılmış taze balık eti de denebilir.

  YanıtlaSil